Corporate portrait project

Cíl projektu

Mým cílem je rozšířit stávající portfolio. Jedná se o focení ve stylu corporate portrait, tedy portrét vhodný pro firemní, i osobní, prezentaci. Vzniklé fotografie mohou být použity k mé propagaci, zejména nových webových stránek, proto součástí focení bude podepsaný model realease.
 

Koho hledám

Nadšené a sympatické dámy a pány, kteří mají možnost zajistit focení ve firemních prostorách. Prioritou jsou manažeři a manažerky, zvážit můžeme i další profese, jako lékaře, vědce, hudebníky apod. Samozřejmě není nutné na daných pozicích pracovat, stačí vytvořit požadovaný dojem.
 

Co získáte

Každý účastník získá zdarma 1 digitální fotografii, formát JPG. Ve finále vyberu nejlepší snímek, který upravím.

Copyright: fotografie mohou být dále použity k Vaší osobní prezentaci, např. na pracovních webech či sociálních sítích. Není dovoleno bez mého souhlasu fotografie dále upravovat.
 

Termín a místo

Termín: co nejdříve
Místo: na Vašem pracovišti


Proces výběru

V tuto chvíli chci nafotit zhruba 10 až 12 portrétů. Nabídka není konkrétně časově omezena, ale skončí, jakmile cíl splním. Pokud Vás projekt zaujal, pošlete mi svou fotografii tváře a kontakt na Vás. Využít můžete jak mou facebookovou stránku, tak email. Jako referenci vždy uveďte "corporate portrait".
 

Jak se připravit

Obecně: důležité je takové oblečení, abyste se cítili dobře, pohodlně a vypadali elegantně. Samozřejmostí je čistý a vyžehlený oděv. Jako reference můžete využít zobrazené fotografie. Extra doplňky a módní výstřelky nejsou vhodné. Podle okolností a prostředí se rozhodneme, jak velkou část postavy budeme fotit.

Nejvhodnější jsou jednoduché, nejlépe jednobarevné části oblečení. Nehodí se kostičkované vzory ani puntíky. Chceme zdůraznit tvář, ne šatník. Barevně jsou vhodné jemnější a tlumenější tóny. Zkuste se vyvarovat příliš výrazných barev, jako např. červené.

Pánové: pokud se holíte, doporučuji hladké oholení, pokud nosíte vousy (bradka, knír, plnovous), měly by být upravené. Oblečení vhodné sako, jednobarevná košile, žádné vzory. Připravte si více kravat, které můžeme či nemusíme použít.

Dámy: není třeba kadeřník, upravte si vlasy tak, jak si myslíte, že Vám to nejvíce sluší. Vhodný je jednoduchý make-up, aby podtrhl Vaši přirozenou krásu. Drobné šperky a náušnice můžeme využít. Pokud by byly příliš rušivé, uděláme fotografie bez nich.
 

Jak budeme pracovat

Především efektivně, abych Vás neomezoval v pracovní době. Vždy půjde o 1 co nejlepší foto, což bychom měli zvládnout během 15 až 20 minut. Zkusme domluvit čas, kdy ještě není venku tma, pokud bude vhodné využít třeba výhled z okna. 

A jeden tip na závěr, užitečný nejen pro jakékoli focení — dodržujte pitný řežim a den před focením se pokuste co nejvíce vyspat.

Moc se těším na všechny nové tváře a na krásné fotografie, které spolu vytvoříme!

corporate_woman2.jpg
photo credit: Peter Hurley
photo credit: Peter Hurley